Náhradní plnění 2017

Aktualizováno 9. 1. 2017

Jste zaměstnavatel s více jak 25 zaměstnanci? V tom případě Vás čeká povinnost splnit povinný podíl zaměstnávání osob se zdravotním postižením, který je daný novelizovaným zákonem z roku 2012 č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti (§ 81-84). Dle něhož musí všichni zaměstnavatelé s více jak 25 zaměstnanci splnit povinný podíl 4% OZP zaměstnanců.

Povinný podíl 2017

Jak splnit povinný podíl, pokud nemohu přímo zaměstnávat osoby se zdravotním postižením? Zákon stanovuje další dvě možnosti, jak je možné tento podíl splnit. První z možností je finanční odvod státu ve výši 2,5 násobku průměrné měsíční mzdy za rok 2017, která bude známá koncem roku 2017. Druhou možností je právě odběr služeb v rámci náhradního plnění. Místo odvodu státu, získáte profesionální služby, jako je fyzická ostraha, úklidové služby, monitoring PCO a další. Navíc ještě ušetříte. Podívejte se na naši kalkulačku náhradního plnění.


Náhradní plnění 2017 v praxi

Náhradní plnění je poslední možnost, jak splnit povinný podíl zaměstnanců se zdravotním postižením. Jedná se o odběr zboží a služeb od firem, které splňují státem stanovené podmínky. Náhradní plnění mohou poskytovat pouze firmy, které zaměstnávají více než 50% zaměstnanců se zdravotním postižením. Právě společnost D.I.SEVEN FACILITY je legitimním a státem uznaným poskytovatelem náhradního plnění.

Se společností D.I.SEVEN FACILITY ušetříte nejen na odvodu státu, ale vzhledem k faktu, že se postará o veškerou nutnou dokumentaci i tolik vzácný čas.

Díky náhradnímu plnění od D.I.SEVEN FACILITY odeberete užitečné služby, díky nimž budete mít povinný podíl splněný. Jediné, co musíte udělat je vybrat si službu, kterou pro náhradní plnění odeberete a do 15. 2. 2018 oznámit příslušnému Úřadu Práce jakou formou jste povinný podíl splnili.

Služby pro náhradní plnění 2017

Vyberte si službu, dle Vašich potřeb, samozřejmostí je i jejich vzájemná kombinace:

Nezapomeňte ale, že každý poskytovatel je limitován výší služeb, které může za jednoho svého zaměstnance se zdravotním postižením poskytnout. Proto je důležité zajistit si odběr náhradního plnění v roce 2017 co nejdříve.