Dětský domov Žatec

Historie Dětského domova Žatec má své počátky již v roce 1946. Kolik se toho mohlo změnit za bezmála sedmdesát let? Téměř úplně všechno! Na začátku byla jedna učitelka (zakladatelka), jedna vychovatelka a jedna kuchařka. Společně se starali o „svých“ 25 dětí, sirotků. Dnešní žatecký dětský domov dnes patří k ideálu dětských domovů! A hlavně je rodinou pro 87 dětí.

V dětském domově jako doma

Pro děti, které zde žijí, je připraven dokonalý rodinný model. Děti bydlí v bytech s „mamkami“ vychovatelkami, kde společnými silami vaří, uklízí, perou, žehlí, nakupují, … prostě žijí. Žatecký dětský domov všemi možnými způsoby bojuje za to, aby se děti mohly vrátit do rodin. Když to nejde, snaží se aspoň, aby dětem, které u nich přebývají, předali veškeré rodinné návyky a dovednosti. Když tyto děti po škole odcházejí do světa, máloco je zaskočí.

D.I.SEVEN – rodinný přítel

Jako v každé rodině, i v té žatecké skoro rodině je třeba hospodařit s určitým finančním obnosem. Děti jsou skromné, naučené s přidělenými věcmi vyjít. Přesto by si občas přály něco navíc. Něco co běžně kupuje třeba babička nebo děda. Pro tyto situace je tu D.I.SEVEN, a.s. – rodinný přítel. Přítel, který každoročně žatecké děti podporuje.

Menší děti posíláme na letní tábory, kde na Ranči Sluníčko v Bučovicích zažijí spoustu legrace, nových zážitků a běžných dětských radovánek. Pracovníci z D.I.SEVEN myslí na děti z žateckého domova také během adventu a vánočních svátků. Během této doby, ke které přes dnešní uspěchanou dobu stále patří rodinná pohoda, láska, teplo domácího krbu, se lidé z D.I.SEVEN snaží splnit přání zdejších dětí, která zasílají Ježíškovi. Dárky předáváme dětem jak na Vánoce, tak na Den dětí, kdy dostávají účelné, praktické dárky, které jim vykouzlí radost v jejich očích. A proto věříme ve smysl naší podpory.

Cena Ď

Za podporu Dětského domova v Žatci v Ústeckém kraji jsme v roce 2011 získali cenu Ď. Máme z tohoto ocenění radost. O udílení a předávání ceny Ď si můžete přečíst v Revue Richard.

http://www.ddzatec.wm.cz/

Máte zájem o spolupráci? Kontaktujte nás!

Pokud Vás zaujala naše nabídka, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře. Ozveme se Vám co nejdříve s nabídkou.

* povinné položky


Odesláním informací berete na vědomí, že společnost D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. bude jako správce osobních údajů uchovávat Vaše kontaktní údaje a další informace, které nám poskytnete, a to za účelem zpracování obchodní nabídky a pro zasílání obchodních sdělení, pokud takové využití kdykoliv v budoucnu neodmítnete.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...