Domov fauny

V malé obci Hrachov ve Středočeském kraji se od prosince 2006 nachází psí útulek Domov Fauny, který se už několik let zabývá chovem zaběhnutých, odložených nebo odebraných psů.

Každý nově přijatý opuštěný pes je veterinářem prohlídnut a přeočkován, a pokud je zraněn, je i odborně ošetřen. Všichni pejsci mají čistý kotec, dostačující výběh i základní výcvik. Avšak ten pravý psí domov jim to nenahradí.

V útulku žijí nejen pejsci

Kromě pejsků žijí v Domově Fauny i jiná domácí zvířátka. Jsou tu např. koně, kozy, slepice, vepři nebo ovce, za které v roce 2008 získal útulek ocenění „Nejlepší kolekce ovcí“ na výstavě „Náš chov“.

Další velkou aktivitou jsou včely. O více než 20 včelstev se stará odborný včelař, který zároveň vede dětský včelařský kroužek a poradí i profesionálním včelařům. Med od těchto včeliček má certifikát kvality.

Každá pomoc vítána

Provoz a chod Domova Fauny stojí měsíčně mnoho tisíc korun. Proto každá pomoc, ať už finanční či materiální v podobě krmiva nebo jakýchkoliv potřeb pro pejsky je vždy vítána.

V tomto směru se naše agentura podílí aktivně už řadu let. Přispíváme finančně na očkování a veterinární prohlídky a zajišťujeme nákup potřebného krmiva.

Pejsci na procházku, na víkend i napořád

O zvířátka v Domově Fauny se pravidelně starají dva zaměstnanci a několik brigádníků. Útulek můžete navštívit každý den a ukázat dětem „obyčejná“ domácí zvířata. Můžete si půjčit pejska a jít s ním na procházku do volné přírody, anebo si ho vzít domů, na víkend či prázdniny. I to je pomoc.

Největší odměnou úsilí v Domově Fauny jsou chvíle, kdy pejsci najdou hodného, zodpovědného majitele a svůj nový domov.

Pravidelný včelařský kroužek pro děti při Domově Fauny učí děti poznávat život a chování včel, stáčet med a využívat prakticky všechny včelí produkty. Z dětí vyrůstají zkušení včelaři, a to nás velice těší.

Máte zájem o spolupráci? Kontaktujte nás!

Pokud Vás zaujala naše nabídka, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře. Ozveme se Vám co nejdříve s nabídkou.

* povinné položky


Odesláním informací berete na vědomí, že společnost D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. bude jako správce osobních údajů uchovávat Vaše kontaktní údaje a další informace, které nám poskytnete, a to za účelem zpracování obchodní nabídky a pro zasílání obchodních sdělení, pokud takové využití kdykoliv v budoucnu neodmítnete.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...