Tomáš Mošnička, handicapovaný sportovec

Společnost D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. podporuje v současné době mj. činnost handicapovaného vrcholového sportovce Tomáše Mošničky, který je zároveň naším zaměstnancem, nyní v oblasti komunikace a PR. Stal se též neúnavným šéfredaktorem webového portálu Žiju s handicapem.

Tomáš Mošnička - sportovec

Tomáš Mošnička získal v letošním roce titul Mistr ČR v silniční časovce, poslední mistrovský titul, který mu v ČR ještě chyběl. V roce 2015 se také stal vítězem ČP silnice a získal puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře v ČR. Tímto se stal absolutním vítězem všech oficiálních závodů handbikerů.

V roce 2014 získal titul mistra ČR v závodě Horských kol a mistra ČR v Silničním závodě.  V letech 2013 a 2014 se stal vítězem  ČR v silničních závodech handbikerů a rok 2014 završil ještě 1. místem v Českém poháru horských kol

Tomáš Mošnička je také první handbiker, který dokázal vyhrát Český pohár handbike na silničních i horských kolech během jedné sezóny.

S velkým odhodláním se účastní dalších a dalších sportovních klání. Zatím jako první vozíčkář a jediný handbiker absolvoval a dokončil známý závod horských kol Nova Author cup (65 km v extrémních podmínkách). 

2013 přidal tituly vicemistra ČR v MTB cyklistice handicapovaných a vicemistra ČR v silniční časovce.

Jeho hlavním úspěchem je však vítězství v seriálu závodů Českého poháru silničních handbiků za 2013.

Zlatý pohár ČP silničních handbikerů 2013

Blahopřejeme! Jsme na Tomáše Mošničku patřičně hrdí.

Zlato v MTB cyklistice handicapovaných

V roce 2014 se stal Tomáš Mošnička prvním handbikerem v České republice, který vyhrál Český pohár zároveň na silnici a na horských kolech.

Po svých vítezstvích v roce 2015 poskytl rozhovor České televizi při příležitosti slavnostní události Galavečera HandiCUP 2015. Na záznam z události se můžete podívat na stránkách televize.

 

Tomáš Mošnička - šéfredaktor portálu Žiju s handicapem

Tomáš Mošnička se díky svému zápalu a smyslu pro přínosné inspirativní věci stal rovněž šéfredaktorem webového portálu Žiju s handicapem, jehož jsme generálním partnerem. Cílem portálu je podporovat aktivity k vytváření plnohodnotného života handicapovaných a také podporu zprostředkovávat potřebným skrze různé dílčí projekty. Pan Mošnička nejenže píše redakční články, ale ve svém volném čase také zkouší nové sporty pro handicapované, aby o nich mohl informovat čtenáře portálu a inspirovat je k zábavné činnosti. Elán pana Mošničky je v tomto směru skutečně obdivuhodný a jeho práce si velmi ceníme.

Příběh Tomáše Mošničky


Od roku 1995 je Tomáš Mošnička na invalidním vozíku po úrazu páteře při motocyklových závodech. Vzhledem k tomu, že tento úraz s trvalými následky utrpěl při sportu, na nějaký čas na sportování úplně zanevřel. Díky kamarádům se ke sportu zhruba po dvou letech od úrazu opět vrátil. V relativně krátké době se dostavily i první úspěchy.

Začal opět vrcholově sportovat jako handicapovaný vzpěrač. Sice závodil se sobě rovnými sportovci, ale tréninkovými partnery mu byli zdraví sportovci a mnohdy špičkoví kulturisté. Později závodil i se zdravými soupeři. Sportovní úspěchy na sebe nedaly dlouho čekat.

Práce pro bezpečnostní agenturu

Pan Mošnička pracoval pro naši mateřskou společnost, bezpečnostní agenturu D.I.SEVEN, a.s., konkrétně na pozici operátora PCO (pultu centralizované ochrany). Nakonec na tomto pracovišti působil několik let a postupem času se stal i vedoucím. Po modernizaci zmíněného PCO a jeho následném přestěhování byla tato práce pro Mošničku již vzdálená. Pro jeho vynikající kvality mu byla nabídnuta náhradní práce, při zachování stejných platových podmínek.

Dnes pro nás pracuje v sektoru reklamy a propagace, což částečně vyplývá i ze sponzorské spolupráce mezi námi.

Pan Mošnička se nyní mj. věnuje portálu Žiju s handicapem, jehož je D.I.SEVEN FACILITY generální partner, působí zde jako šéfredaktor a s optimistickým nasazením plní vizi portálu podporovat handicapované v aktivním stylu života.

Handbike


V současné době se Tomáš Mošnička věnuje kvůli zdravotním komplikacím jinému sportu. Tato paralympijská disciplína se jmenuje handbike (cyklistika ručních kol). Jedná se o velmi časově, fyzicky a finančně náročný sport. 

V roce 2020 byl Tomáš Mošnička nominován na paralympijské hry v Tokiu, kde se zúčastnil silničního handbike závodu – 80km a silniční časovky – 25km. Gratulujeme!

Podporujeme Tomáše Mošničku zvláště proto, aby se mohl naplno věnovat svým sportovním aktivitám na vrcholové úrovni a se ctí reprezentovat nejenom naši společnost jako sponzora, ale i naši zemi. 

Tomáš Mošnička

Navštivte webové stránky pana Mošničky: www.tomasmosnicka.cz

Máte zájem o spolupráci? Kontaktujte nás!

Pokud Vás zaujala naše nabídka, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře. Ozveme se Vám co nejdříve s nabídkou.

* povinné položky


Odesláním informací berete na vědomí, že společnost D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. bude jako správce osobních údajů uchovávat Vaše kontaktní údaje a další informace, které nám poskytnete, a to za účelem zpracování obchodní nabídky a pro zasílání obchodních sdělení, pokud takové využití kdykoliv v budoucnu neodmítnete.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...