Benefity využívání property managementu

Schopný property manager může přidat významnou hodnotu Vaší investici do správy majetku. Podívejme se blíže na benefity, které Vám dobrý property management přinese, pakliže svěříte správu majetku do rukou profesionálních správců.

Perspektivnější nájemníci

Jistě každý správce domu prověřuje, komu prostory pronajímá, koho si pustí tzv. přes práh domu. Je sice možné vystěhovat špatné nájemníky, ale stojí to mnohé dohady a úsilí, a je tedy mnohem lepší takové nájemníky nepřijímat vůbec už od začátku. A právě důkladné výsledky prověřování mohou zajistit spolehlivé a stálé nájemníky, kteří:

  • platí včas,
  • v pronájmu zůstanou déle,
  • nezatíží tolik opotřebení prostor,
  • obecně způsobí méně problémů.

Zkušený property management ví, jak si ověřit fakta o kandidátech a analyzovat informace o varovných případech. Necháte-li si zpracovat takové prověření, vyvarujete se také nájemním podvodům namířených proti vlastníkům nemovitosti a soudním námitkám vyplývajících z nejednotného ověřovacího procesu. Taková nemilá zkušenost stojí také mnoho času. Proto prevence špatných nájemníků, podvodů a žalob je pravděpodobně jeden z nejvýznamnějších přínosů, který Vám profesionální property management při správě majetku může poskytnout.

Méně nákladné a časově náročné legální spory

Mnozí správci domů vědí, že k problémům stačí jeden nájemník, který správci zasadí nelehké právní a finanční starosti. Dobrý property manager je však obeznámen s aktuálními legislativními předpisy a zákony týkajících se správy nemovitostí a pronájmu prostor

Lepší udržení stálých nájemníků

Zatímco dopad při ztrátě nájemného je jasný, existují i další neméně závažné problémy, které nastávají při vysoké fluktuaci nájemců. Proces výměny nájemníků zahrnuje důkladné čištění prostor, výměnu zámků, často i nové malování stěn a případně i položení nového koberce nebo drobné opravy, nemluvě o veškerém úsilí spojeném s marketingem, s prohlídkami, ověřováním a nastěhováním nového nájemce. Je to časově náročný a nákladný proces, který může často omezovat péči o stávající, spokojené nájemníky.

Dobrá společnost se specializací na property management se postará o dodržení programu uchování spokojených nájemníků s dlouhodobým záměrem pronájmu ve Vašem objektu. Tento typ programů vyžaduje důsledný, systematický přístup, který je v property managementu běžnou metodou.

Vybírání nájemného bez starostí

Způsob, jak zvládnout výběr nájemného a opožděné platby, může sehrát rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem pronajímatele. Vybírat nájemné včas každý měsíc je jediným způsobem, jak udržet konzistentní cash-flow, a vaši nájemníci musí pochopit, že to nelze ujednat jinak. Když využijete property managera jako prostředníka mezi sebou a nájemníkem, můžete mu dovolit, aby on byl ten špatný, důsledný člověk, který bude poslouchat výmluvy, urgovat nájemníka k platbě, a pokud to bude nutné i vystěhovat osoby žijící ve vašem vlastnictví.

Pokud je necháte, budou vás vaši nájemníci obcházet. Musí být navyklí dodržovat každou část nájemní smlouvy nebo vypořádat se s následky. Property manažeři (správa budov) mají tu výhodu, že je nájemníci berou úředněji na rozdíl od majitele, protože dělají jen svou práci a jsou povinni prosazovat podmínky pronájmu. Mnoho správců majetku vám řekne, že to je mnohem jednodušší spravovat majetek jiných lidí, spíše než ten vlastní právě z tohoto důvodu.

Jde-li o vystěhovávání, vždy jsou smluvně stanoveny přísná pravidla týkající se procesu vystěhování. I v tomto postupu není radno chybovat, zvlášť pokud by šlo o zkušeného podvodného nájemce. Property management poskytuje právní služby a zná dobrý postup pro získání nejlepšího možného výsledku vzhledem k okolnostem. Abyste se vyhnuli dalšímu nepříjemnému vystěhovávání nájemníka, je lepší svěřit tyto situace firmě na komplexní správu nemovitosti a majetku.

Nezbytné papírování a účetnictví

Property management vám může pomoci s veškerou administrativní agendou a účetnictvím spojeným se správou majetku. Pravidelný reporting, evidence a kontrola plateb, doprovodná dokumentace, formuláře, provozní řády a jiné náležitosti můžete hravě přenechat odborníkům a jen se dále informovat o průběhu a rozvoji využití Vašich prostor.

Osobní přínosy majitelům a investorům

  • Méně stresu - Zbavíte se povinnosti být na příjmu i uprostřed noci a řešit pohotovostní službu, urgovat nájemné, vystěhovávat lidi z Vašeho objektu, nájemníky, kteří ničí majetek, vyvarujete se podvodným nájemníkům, nevyhovujícím realitním makléřům i hromadě papírování.
  • Více volnosti – Může se věnovat svému životu a investovat kdekoli jinde, aniž byste museli být permanentně „nablízku“ nemovitosti a její správě.  Navíc můžete volně cestovat, protože nikdo po vás nebude vyžadovat, abyste byli nájemníkům k dispozici kdykoli jako dříve.  Jakmile využijete správný property management, můžete žít i v jiné zemi, nadále pobírat všechny příjmy z nemovitosti a přesto být v klidu a bez starostí díky pravidelným zprávám o stavu Vašeho majetku.
  • Získáte více ze svého času – Čas jsou peníze a pro řadu investorů je výhodnější trávit čas v jiných sférách, než zajišťováním služeb pro efektivní správu nemovitosti a majetku. Když se zaměříte na externí správu majetku, děláte na svém, kdežto řídíte-li správu majetku, musíte být zaangažovaní. Budete mít i více času na to být s rodinou nebo přáteli a na věci, které Vás baví.

Dobrá rada závěrem

Aby byl tento ideální scénář přínosně naplněn a mohli jste tak očekávat slušné výsledky využívání nemovitosti, je vždy výhodnější svěřit všechny starosti se správou majetku kompetentní, důvěryhodné společnosti s profesionálním property managementem.

Máte zájem o spolupráci? Kontaktujte nás!

Pokud Vás zaujala naše nabídka, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře. Ozveme se Vám co nejdříve s nabídkou.

* povinné položky


Odesláním informací berete na vědomí, že společnost D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. bude jako správce osobních údajů uchovávat Vaše kontaktní údaje a další informace, které nám poskytnete, a to za účelem zpracování obchodní nabídky a pro zasílání obchodních sdělení, pokud takové využití kdykoliv v budoucnu neodmítnete.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...