Facility management není to samé co správa nemovitostí

Přesto, že se obor facility management stále více prosazuje i v České republice, je stále často zaměňován za správu nemovitostí. Přitom by se dalo říci, že správa nemovitostí je jen jedním z příkladů, u kterých může být facility management využíván. Dalším příkladem může být sportovní areál nebo vozový park. Vysvětleme si tedy důkladně, v čem facility management spočívá.

 

Facility management pro stabilní zázemí organizací

Facility management  (FM) by se dal nazvat správou organizace. Zajišťuje různé služby týkající se perfektního chodu a provozu organizace, která se tak nemusí starat o fungující zázemí, ale věnovat se naplno pouze svému předmětu práce a podnikání.

Správa nemovitostí je tedy jen jeden z typů organizace, které se facility management může věnovat. Dalšími organizacemi, jež s výhodou využijí facility služby, jsou klasické firmy a společnosti, velká sídla společností, kulturní, sportovní či obchodní centra, hotely a rezidenční domy, garážové domy či areály, obce apod.

Facility management nabízí těmto klientům balíček profesionálních služeb různých oborů. Tyto služby jsou poskytovány za účelem podpory a efektivního provozu a chodu organizace. Cílem FM je zajištění podpůrných procesů a činností organizace a efektivní optimalizace provozních nákladů díky provázání služeb a využití jednoho dodavatele služeb.

Zajistí organizaci takové zázemí, o které se nemusí primárně starat, zodpovědnost za perfektní zázemí totiž přebírá facility management. Podpůrné služby integrovaného FM jsou řízeny tak, aby klient neměl s jejich zajišťováním starosti, neřešil administrativu a shánění pracovníků, zkrátka aby se mohl naplno věnovat podstatným a důležitějším věcem své profese.

Facility management v praxi

Představme si například organizaci velké firmy, která sídlí v administrativní budově. Místo to, aby office manager nebo sekretářka neustále zajišťovala dodavatele a pracovníky různých služeb, může vše řešit s jedním partnerem, jehož tým facility managementu se postará o vše a oproti běžné správě nemovitostí se navíc postará o optimalizaci nákladů vynaložených na řádný provoz organizace. FM se tedy postará o zabezpečení objektu pomocí techniky, případně i strážných, o pravidelný úklid, o perfektní technický chod organizace, o kontrolu a údržbu technologických zařízení o pravidelné, povinné a termínem vázané revize, školení pracovníků v BOZP a PO, údržbu zeleně a venkovních komunikací, administrativu všech těchto služeb apod. Provázáním vícero služeb řízených jedním dodavatelem a také například odběrem těchto služeb pro náhradní plnění lze docílit zmiňované optimalizace nákladů. Zároveň se zaměstnancům firmy uvolní ruce na svou běžnou pracovní náplň místo, aby se zabývali organizováním hladkého provozu společnosti.

Property management nadstavbou podpůrných služeb

Na facility služby dále navazuje využití služeb property managementu, který se postará o administrativní správu majetku organizace, včetně účetnictví, o realitní i reklamní činnost a jiné. Například má-li firma nevyužité místnosti ve své společnosti, postará se property management o pronájem těchto prostor. Dále může pomoci propagovat nejen Vaše prostory, ale i produkty či zajímavé promo akce aj.

Podpůrné služby ušetří čas a peníze

Facility a property management lze tedy využít u různých typů organizací, nemusí jít vždy o správu celé nemovitosti jako takové, ale například jen její části. Výhodou je, že se o perfektní fungování organizace postará jeden dodavatel facility a property služeb, který  má vše pod kontrolou a dbá i na prosperitu svého klienta.

Máte zájem o spolupráci? Kontaktujte nás!

Pokud Vás zaujala naše nabídka, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře. Ozveme se Vám co nejdříve s nabídkou.

* povinné položky


Odesláním informací berete na vědomí, že společnost D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. bude jako správce osobních údajů uchovávat Vaše kontaktní údaje a další informace, které nám poskytnete, a to za účelem zpracování obchodní nabídky a pro zasílání obchodních sdělení, pokud takové využití kdykoliv v budoucnu neodmítnete.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...