Úklidové služby - odklízení sněhu

Odklízení sněhu

Mnoho lidí je sněhovou nadílkou pokaždé nemile zaskočeno. Města musejí spravovat a pečovat o komunikace, firmy zase udržovat vnější prostory bezpečné pro chodce či kolemjdoucí. Dobrý plán na odklizení sněhu Vám pomůže tuto nenadálou situaci vyřešit vždy rychle a efektivně. Připravili jsme několik kroků, podle kterých si můžete takovýto plán připravit.

Analýza současného stavu 

Začněte tím, že se detailně podíváte na svůj současný plán pro odklizení sněhu. Pro dokonalé pochopení situace se zaměřte na to, co v minulých letech fungovalo, a kde jste naopak zaznamenali problémy. Zvažte, jak velkou plochu potřebujete udržovat, jak dlouho trvá její úklid a zda není potřeba dalších dodatečných prací, které se k této aktivitě vztahují. Podívejte se také na způsoby, které využíváte pro dohlížení na stav komunikací či jiných udržovaných ploch.

Kontrola vybavení

Další věcí v pořadí je kontrola vybavení, kterým disponujete pro úklid sněhu. Ujistěte se, že je vše v pořádku a funguje. Poslední věcí, o kterou v chladných zimních dnech stojíte, je zjistit, že vám chybí nějaké důležité vybavení. Zvažte, zda Vaše současné vybavení dostačuje vašim potřebám. Ujistěte se také, že máte dostatek vybavení pro případnou sněhovou kalamitu. Díky tomu Vás potom žádné zimní počasí nezaskočí.

Metody úklidu sněhu

Existuje mnoho metod pro úklid sněhu, které můžete pro Vaše prostory využít. Záleží na velikosti udržované plochy, počtu komunikací a materiálu, ze kterého jsou vybudované. Níže se můžete podívat na několik nejběžnějších metod pro úklid sněhu.

  • Pluhy – Pluhy jsou ideální na úklid sněhu z velkých ploch, parkovišť či větších komunikací. Některé pluhy můžete připojit k vozidlům, která jsou uzpůsobená pro těžší terén a využít je tak pro odklízení sněhu.
  • Sněhová hrabla -  Existuje široká škála sněhových hrabel. Některá dokonce fungují na bázi baterie či plynu a nepotřebují lidskou sílu.
  • Odmrazující či protinámrazové chemikálie – Některé posypy mohou efektivně rozpustit sníh či led. Při aplikaci před napadnutím sněhu pomáhají také zabránit v jeho přichycení k povrchu a usnadní tak následný úklid. Tyto chemikálie ovšem mohou být také škodlivé, takže se ujistěte o jejich bezpečném uskladnění. Zvažte také jejich případný dopad na životní prostředí.
  • Písek či sůl: Můžete použít také písek, sůl nebo jejich směs. Sůl pomáhá rozpustit sníh, ale pracuje pouze při určité teplotě. Písek zase snižuje klouzavost povrchu.
  • Venkovní výhřevné podložky – Jedním z velkých výhod venkovních výhřevných podložek je fakt, že celou dobu postupně rozpouští sníh. Tato skutečnost eliminuje nutnost jakéhokoliv úklidu. Některé budovy využívají tuto metodu pro ošetření komunikací ve svém okolí.

Efektivním a elegantním řešením pro úklid sněhu je najmutí úklidové firmy, která veškeré starosti převezme za Vás. Nejlépe by měla nabízet v rámci úklidových služeb a údržby zeleně i likvidaci sněhu. O veškeré plochy a odstranění sněhu se tak nebudete muset vůbec starat. 

Úklid sněhu pro náhradní plnění

U některých společností navíc můžete odebrat úklidové služby i pro náhradní plnění. To se především týká zaměstnavatelů s 25 a více zaměstnanci, kterým vzniká ze zákona povinnost zaměstnávat OZP osoby v 4% poměru k celkovému počtu zaměstnanců. Některé firmy nemají kapacitu pro vytvoření chráněným pracovních míst, a tak jim stát umožňuje tuto povinnost splnit také odběrem náhradního plnění. Celkově tím tak optimalizujete své náklady a obdržíte užitečnou službu.

Zdroj:

https://www.linkedin.com/pulse/you-read-one-article-snow-removal-hillel-glazer

Máte zájem o spolupráci? Kontaktujte nás!

Pokud Vás zaujala naše nabídka, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře. Ozveme se Vám co nejdříve s nabídkou.

* povinné položky


Odesláním informací berete na vědomí, že společnost D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. bude jako správce osobních údajů uchovávat Vaše kontaktní údaje a další informace, které nám poskytnete, a to za účelem zpracování obchodní nabídky a pro zasílání obchodních sdělení, pokud takové využití kdykoliv v budoucnu neodmítnete.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...